Чому не варто крити дах з бітумної черепиці без підкладкового килима?

Якщо мова йде про «антикризове» будівництво, то підкладковий килим може здатися не таким вже й необхідним. Він коштує додаткових грошей, хоч і невеликих, і виникає виправдана спокуса уникнути зайвих витрат. Але чи варто? Розберімося.


Підкладковий килим – рулонний водонепроникний бітумний матеріал, який монтується під фінішне покрівельне покриття на похилих покрівлях.

Він повинен бути гнучким, міцним на розрив і розтягнення, і абсолютно водонепроникним. Найважливіша властивість бітуму – здатність до компенсації пошкоджень і герметизації монтажних отворів. До того ж він не вбирає вологу, не гниє і не втрачає своїх властивостей десятиріччями.

Волога має властивість проникати всюди. Навіть у найгерметичнішій покрівлі є критичні місця: єндови, карнизні звіси, кути, ребра, примикання до мансардних вікон. Їх потрібно додатково захищати в будь-якому випадку, економія тут недоречна. Захист по всій площі ската теж бажаний, враховуючи, що відбувається останнім часом з погодою в нашій смузі. Виходить, що підкладковий килим не просто бажаний, а необхідний для покрівлі!

Крім того, підкладковий килим стане надійною лінією оборони в разі надзвичайної ситуації, якщо частина покрівлі зірве вітром, адже завдяки герметичності може справлятися з роллю основного покрівельного матеріалу протягом декількох місяців.

Додатковий захист стане в пригоді й взимку, коли сніг, який накопичився на даху, почне підтавати. Якщо під основною покрівлею прокладений водонепроникний матеріал, криги утворюється менше, а ризик протікання зводиться до нуля.

В цілому підкладковий килим продовжує термін служби покрівельного пирога і дозволяє не турбуватися за його збереження протягом багатьох років.