Дах протікає – що робити?

Протікання даху – локальна катастрофа для будь-якого господаря. Повністю змінити покриття даху, який постраждав, не завжди виходить відразу, наприклад, з фінансових причин. Що робити? Розповідаємо!

Найчастіше протікання трапляються в шиферній покрівлі, через те, що шифер – матеріал крихкий. Тріщини спостерігаються і через старіння матеріалу. Невеликі тріщини на аркушах обробляють герметиками, або застосовують клейку стрічку на бітумній основі. В разі більш істотної тріщини лист варто замінити повністю або підкласти під нього інший шиферний лист з такою ж хвилею. Якщо вода тече через отвори, де прибиті цвяхи, навколо цвяхів наносять стійкий силіконовий герметик або бітумну мастику.

Пошкодження черепичного даху можуть виникнути через поривчастий вітер, ураган, а також в разі необережного поводження під час проведення робіт на покрівлі. У випадку протікань в покрівлі з черепиці необхідно замінити пошкоджені “черепиці”. Елементи, які зрушили, необхідно поставити на місце, попередньо оглянувши на предмет пошкоджень. У разі, коли частини черепиці пошкоджені, а заміни під рукою немає, можна тимчасово обробити з обох боків пошкоджену черепицю мастикою.

Дах протікає – що робити?

Рулонні покрівельні матеріали не так часто протікають. Але якщо під час монтажу покрівлі був обраний дешевий варіант, то ризик протікання досить високий. Що робити в разі появи протікань? Якщо руберойд здувся – частину, яка роздулася, слід розрізати, повністю висушити, а потім зсередини обробити мастикою. Далі матеріал притискається назад. На розірвані або тріснуті місця накладають латки, які теж з обох боків обробляють мастикою.

Дах протікає – що робити?

Відзначимо, що описані варіанти – максимально тимчасові. Так, таким чином ви тимчасово і бюджетно розв’яжете проблему. Але ми настійно радимо звертатися до професіоналів, якщо вам потрібен довговічний і якісний ремонт. Телефонуйте!