Експлуатована покрівля

Отримати консультацію

Експлуатована покрівля

Найменування робіт Од.вим. Вартість
Укладання пароізоляції кв.м. від 15 грн.
Монтаж утеплювача кв.м. від 20 грн.
Облаштування похилоутворюючого шару кв.м. від 30 грн.
Облаштування стяжки кв.м. від 40 грн.
Гідроізоляція експлуатованої покрівлі з ПВХ мембрани кв.м. від 80 грн.
Гідроізоляція експлуатованої покрівлі з євроруберойду в один шар кв.м. від 50 грн.
Гідроізоляція експлуатованої покрівлі з євроруберойду в два шари кв.м. від 80 грн.

РЕАЛЬНІ
ВІДЕООГЛЯДИ ОБ’ЄКТІВ

Покрівельні роботи на ЖК Чотири сезони (Одеса). Покрівельне покриття з євроруберойду

Монтаж покрівлі євроруберойдом на ЖК Михайловський (Одеса). Гідроізоляція паркінга та благоустрій

Дахи 23, 32, 43, 44, 45 та 48 Жемчужин (єврорубероїд), гідроізоляція та благоустрій паркінгу

Інформація про послугу
Особливості експлуатованої покрівлі

Експлуатована покрівля може виконувати різні функції: тераси, зеленої зони або паркінгу.

Тераса

Це відкрита зона, яка використовується для прогулянок, відпочинку або занять спортом. Під час облаштування особлива увага приділяється вибору фінішного покриття, яке найбільше піддається впливу, коли тераса експлуатується. Це може бути тротуарна плитка, бетонна стяжка, терасна дошка і т.д.

Зелена зона

Функцію фінішного шару в формуванні пирога виконує ґрунт. Його товщина розраховується з урахуванням будови кореневої системи обраних для посадки рослин. Також необхідно використання додаткового розділового шару для зміцнення і захисту гідроізоляції від руйнування корінням рослин.

Паркінг

За принципом формування таке перекриття схоже з формуванням терас, відмінність полягає лише в підвищеній міцності фінішного шару. Це пов’язано з необхідністю витримувати навантаження від активного руху авто. Експлуатована покрівля паркінгу є однією з найбільш корисних, тому що площа використовується раціонально і стає корисною для потреб співробітників будівлі, мешканців, офісних працівників, покупців і т.д.

Принцип експлуатованої покрівлі

Дах для облаштування зон відпочинку або паркування повинен бути пласким. Розташування може бути як вище рівня землі, так і на одному рівні з ґрунтом, що актуально для багатоярусних паркувань. Також потрібно передбачити зручний вихід на таку територію. При обладнанні до уваги беруться: гідроізоляція плоских покрівель і система водовідведення, зміцнення, утеплення і вибір фінішного покриття, яке буде піддаватися великим навантаженням. Якісна експлуатована покрівля має багатошарову структуру і може бути інверсійною. В склад пирога включено пароізоляцію, теплоізоляцію похилоутворюючого шару, який формує невеликий скат в 10-15º з метою відводу води, шар гідроізоляції, дренаж і фінішне покриття. Важливо відзначити, що інверсійний варіант передбачає розташування утеплювача вище, ніж шар гідроізоляції, що робить конструкцію менш вразливою.

Переваги і недоліки експлуатованого даху

Перед тим, як прийняти рішення про організацію перекриття такого типу, варто оцінити його переваги й недоліки.

Переваги:

  • Раціональне використання площі: плоский дах після незначних змін у формуванні захисного пирога підходить для активної експлуатації, що дозволяє економити вільний простір прилеглої до будови території;
  • економія матеріалів: для обробки плоскої покрівлі потрібно менше матеріалів, ніж при роботі зі скатною покрівлею. При цьому роботи виконувати набагато зручніше. Підсумкова вартість буде залежати від цілей використання поверхні.

Недоліки:

Складне обслуговування: на плоских поверхнях затримується сніг. При рясному снігопаді його доведеться розчищати, бо перекриття може не витримати підвищеного навантаження. Також необхідно організувати водовідведення для видалення дощової води; вища ціна облаштування. Окрім формування перекриттів, варто врахувати вартість додаткового оснащення: укладання ґрунту та висадка зелені в зеленій зоні, організація зони відпочинку на терасі або встановлення додаткового обладнання на стоянці.

Безкоштовно зробимо вимірювання і складемо кошторис
заміри та кошторис
безкоштовно