Особливості вибору черепиці

Оскільки існує  величезна різноманітність типів черепиці, то може бути складно вирішити, яка з них найкраще підходить для вашого конкретного випадку чи ситуації. Від класичної бетонної або глиняної черепиці до неймовірно міцної металевої черепиці. Навіть розкішної черепиці з натурального сланцю – домовласники можуть розглянути безліч варіантів.
Немає двох однакових видів черепиці. Кожен різновид черепиці має свої сильні сторони та переваги, у тому числі довговічність, естетику, простоту установки та багато іншого. Річ у тому, щоб зважити плюси та мінуси кожного варіанта і вибрати найбільш відповідну вам черепицю.

Як вибрати черепицю?

Отже, як звузити коло пошуку та вибрати варіант, що підходить для вашого будинку, із запропонованого асортименту? Існує безліч нюансів, які слід враховувати під час вибору:

  • Дизайн та конструкція даху.

Дизайн та нахил вашої конструкції даху будуть впливати на те, які варіанти черепиці у вас є. Якщо крок дуже низький, деякі види плитки не підходять для укладання. Натомість вам потрібно буде спеціально шукати практичні конструкції черепиці, що спеціально підходять для покрівлі з низьким ухилом.

  • Естетика та зовнішній вигляд

Звичайно, ви хочете, щоб ваш дах виглядав відповідно до вашого статусу. Розглядаючи кожен різновид черепиці, подумайте про те, який вид обробки вона створить для вашої власності. Якщо ваш будинок оформлений у традиційному стилі з елементами старовини, то сучасний гладкий шифер або легка черепиця можуть виглядати недоречно.

Виберіть відтінок, який добре поєднується із зовнішньою колірною схемою вашого будинку. Також враховуйте зовнішній вигляд сусідніх будинків і те, наскільки добре ваш новий черепичний дах впишеться в природний потік вулиці.

  • Географія та клімат

Місцевий клімат та особливості рельєфу можуть серйозно впливати на стан вашої нерухомості. Ви живете у дуже вітряній місцевості з регулярними дощами та градами? Ваш будинок розташований неподалік від моря? У вас дуже спекотне літо? Подумайте про рівень міцності та стійкості, який буде потрібно вашій вибраній плитці для максимального захисту будинку.