Помилки при утепленні сайдингу

Що таке сайдинг?
Це технологія обшивки стін для захисту будинку від опадів та снігу. В ході сайдингу приміщення обшивають панелями. В результаті дім захищений від зовнішніх впливів, виглядає естетично і сучасно.

Ми виявили декілька помилок, яких припускаються люди при утепленні металевого сайдингу.

1. Використання рулонного утеплювача. Так, рулонний утеплювач коштує значно дешевше ніж плитковий. Не можна утеплювати вертикальні поверхні – рулонним матеріалом. Бо призначення рулонного матеріалу – це утеплення горизонтальних покрівель тобто плоского даху. Ні в якому разі не утеплюйте рулонним матеріалом стіни. Рулон з часом впаде зі стіни вниз, не виконає своє призначення. Висновок: використовуйте тільки плитковий утеплювач.

2. Не дотримання вимог при замиканні панелей. Якщо не щільно замикати стики між панелями, то плити будуть не щільно прилягати, а в стіні утвориться щілина. До яких наслідків це призведе? Будинок не буде утримувати тепло і швидко нахолоне. З часом помітите цвіль на стінах та грибок.
Як цього уникнути? Ретельно стежте за будівельниками та самі перевіряйте, щоб не було щілини, всі замки були герметично та міцно закріплені.

3. Помилки в процесі монтажу. Монтаж каркаса сайдингу виконують на шматки дерева між стінами та каркасом, а потім до них кріплять сайдинг. Каркас вирівнюють у вертикальній площині. Бруски з дерева монтують до стіни. До бруска кріплять ще бруски розміром 50на50 мм. Між брусками й прокладається утеплювач. Це не правильний спосіб утеплення.

Де помилка? Тепло з будинку все одно виходить через каркас, тобто виходить в місцях розриву утеплювача.

Що ми маємо у результаті? Містки холоду, частини будівельних елементів, що обмежені за обсягом. Через них відбувається підвищена тепловіддача. Це слабі ланки теплоізоляції, бо через них витікає багато тепла.