Основні відмінності покрівельного профнастилу від стінового

Вже самі назви матеріалів, що визначають сфери їх застосування, говорять про чинні відмінності. Стіновий металопрофіль використовується для зведення різних огорож і стін, а покрівельний, відповідно, служить для формування покрівлі. Правда, потрібно відзначити, що покрівельний профнастил цілком може бути використаний і для спорудження паркану, а скупий домовласник здатний покрити дах більш дешевим стіновим матеріалом. Але, в цьому випадку, тільки він і буде відповідати за наслідки такого рішення.

Наявні відмінності та технічні характеристики

Перш за все, покрівельні профільовані листи, маркуються буквою “Н”, виділяються наявністю додаткових ребер жорсткості, що дозволяють витримувати досить значні навантаження, яким може піддаватися покрівля. В цьому плані, стіновий металопрофіль має більш соромні здібності. Тому, його використання в покрівельних роботах неприпустимо.

Якщо ж заглибитися в технічні характеристики, то покрівельний профнастил відрізняється від стінового:

  • більшою товщиною сталі, що сприяє кращій зносостійкості та можливості витримувати більш значне число різних впливів;
  • високі вимоги до оцинкування і різним антикорозійним покриттям. Хоча, в обох випадках, до захисту від вологи варто ставитися досить серйозно;
  • більшою висотою профілю, що забезпечує досить високий рівень жорсткості, що вельми важливо для матеріалів, використовуваних при спорудженні даху.

Потрібно відзначити, що технологія виготовлення покрівельного профнастилу не відрізняється від процесу виробництва стінового металопрофілю. Але установки профілювання, що стосуються кроку і висоти профілю, будуть різними.