5 речей, які псують вашу покрівлю

Незалежно від типу використовуваної покрівлі, ваш дах піддається досить інтенсивному впливу. Виною цьому є як природні та атмосферні фактори, так і банальні прорахунки при проєктуванні конструкції.
Якісна покрівля повинна захищати наші будинки від негоди, беручи на себе основне навантаження у вигляді граду, вітру, снігу і шкідливих ультрафіолетових променів. Фахівці виділяють п’ять основних факторів, які “псують” вашу дах зовні:

  • дощ, сніг і лід;
  • вітер;
  • сонце;
  • лишайник і мох;
  • гілки дерев.

Перевірте свій дах: якщо якась із проблем присутній, слід приділити їй пильну увагу.

Дощ, сніг і лід

Найлютіший ворог вашої покрівлі – волога, яку приносить дощ, сніг і лід. Коли надлишки вологи проникають всередину через дах, вони можуть стати причиною порушення структури всієї конструкції. Це може викликати цвіль, грибок і гниль.

Дощ – найбільша проблема, але тане сніг може повторно заморозиться, що викличе виникнення льоду, часто блокує водостічні канали. Це призводить до скупчення рідини під покрівельними матеріалами та подальші протікання стель.

Вітер

Збиток, який він завдає вашому даху, може бути катастрофічним. Вітер підіймає та стягує черепицю з вашої покрівлі, залишаючи незахищене покриття. Якщо підкладка оголена, ваш дах може почати протікати – там немає черепиці, яка відштовхує воду. Найчастіше край вашого даху – це області, які найбільше страждають від вітру.

Сонце

Ультрафіолетові промені та повсякденне тепло сонця можуть з часом стати причиною руйнування черепиці. У деяких випадках сонце може впливати на вицвітання покрівлі та псувати її до такої міри, що вона перестає бути корисною для захисту вашого будинку.

Лишайник і мох

Лишайник – це проста, не швидко росла рослина, яке утворює на вашій даху покритий кіркою наріст. Мох виглядає набагато м’якше, але це все ж рослина, яке вдирається туди, де йому, м’яко кажучи, не раді. Якщо на вашому даху є лишайники або мох, ви повинні знати, що вони можуть викликати гниль деревини та структурні пошкодження.

Зарослі дерева

Навіть якщо гілка дерева не впаде вам на дах, обвислі гілки можуть завдати серйозної шкоди. Іноді пошкодження відбувається через супутні фактори: наприклад, коли листя скупчуються на даху і затримують вологу, створюючи ідеальні умови для зростання цвілі.