Що необхідно врахувати під час встановлення сонячних батарей на покрівлю приватного будинку

Останнім часом помічено, чималий інтерес до сонячної енергетики у власників приватних будинків. Це цілком зрозуміло постійним зростанням вартості енергоносіїв, що супроводжується прагненням більшої автономності власного домогосподарства.
Наскільки ефективним і виправданим є встановлення сонячних батарей на покрівлі власного будинку – тема окремої розмови. Але, якщо всі розрахунки виконані та прийнято остаточне рішення про монтаж сонячних панелей на даху, необхідно врахувати безліч деталей.

Встановлення сонячних батарей

Монтаж сонячних батарей на покрівлі – завдання не з простих, що вимагає не просто закріплення панелей на даху, а й правильного з’єднання в одну систему, а це можуть виконати лише фахівці. Щоправда, підготовчі роботи будуть в зоні відповідальності власника будівлі, який має:

  • переконатися, що покрівля може прослужити щонайменше ще 25 років, оскільки монтаж сонячних панелей може суттєво ускладнити її капітальний ремонт та значно збільшити витрати на його проведення. Якщо є сумніви на рахунок покрівлі, то краще її відразу перестелити;
  • перевірити здатність кроквяної системи витримувати додаткове навантаження. Як правило, панелі збільшують навантаження на один квадратний метр на 15-18 кілограмів, це не є критичним. Однак, на пологому даху батареї доведеться нахиляти за допомогою підпірок. Це сприяє накопиченню снігу на схилі та самих панелях, а значить і збільшення навантаження. У цьому випадку кроквяна система може вимагати додаткових підпірок і упорів;
  • переконатися, що при монтажі панелей використовуються не саморобні монтажні елементи, а брендові. Вони мають бути розраховані та випробувані виробниками. Та напевно, витримають сильний вітер і великі маси снігу.