Недоліки профнастилу

Профнастил – один з найпопулярніших матеріалів, які використовуються для покриття даху. Він виходить шляхом використання методу холодного прокату для оцинкованої сталі. Однак не все так гладко, навіть цей популярний матеріал має свої недоліки. Поговоримо про них докладніше.

Істотні мінуси профнастилу

До недоліків матеріалу можна віднести:

  • виникнення корозії через пару років експлуатації;
  • однакова з ондуліном вартість, при цьому якість в рази нижче;
  • високий нагрів профнастилу, тому влітку під таким дахом буде важко перебувати;
  • необхідність докуповувати комплектуючі для монтажу;
  • складність монтажу, поодинці впоратися важко;
  • гуркіт в сильні зливи та град.

Також можна відзначити, що доставити цей матеріал на своїй легковій машині з магазину у вас не вийде, доведеться замовляти доставку вантажним авто. Вартість цієї доставки буде недешевою, а це автоматично збільшує вартість будівництва даху.

Металочерепиця або профнастил: що вибрати

Якщо говорити про доступні покриття даху, то замість профнастилу краще вибрати металеву черепицю. Вона вважається більш довговічним матеріалом, також має високу міцність. Її об’ємна форма нагадує натуральну черепицю. Виробники стверджують, що такий матеріал прослужить близько п’ятнадцяти років, але за фактом виходить ще довше. Так само варто відзначити, що він витримує велике механічне навантаження, наприклад, снігові замети.

Існує у металевої черепиці й недоліки, наприклад, її складно монтувати, вам буде потрібна допомога фахівців. Якщо конфігурація покрівлі складна, врахуйте, що буде перевитрата матеріалу. Також, як і профнастил, металева черепиця створює сильні шумові ефекти при дощі та снігу.