Скільки прослужить шифер на даху

Хвильовий шифер займає провідні позиції за популярністю серед покрівельних матеріалів за доступною ціною. Всупереч тому, що колірна гамма у цього матеріалу неабияк обмежена, а термін служби гранично малий (близько тридцяти років), листи користуються заслуженою популярністю вже не перший десяток років. Наскільки виправданий такий вибір? Спробуємо розібратися.

Від чого залежить термін служби шиферу

Є таке правило, що гарантія на матеріал становить 50% від його терміну служби, визначеного після спостереження в стандартних умовах. Виходить, що приблизний термін використання шиферу становить близько тридцяти років. Однак на практиці він може прослужити та понад п’ятдесят років. Все залежить від погодних умов і того, як експлуатується дах.

На сьогодні, шиферний дах є однією з найпопулярніших для невеликих прибудов, а деякі навіть використовують його для приватних будинків. Цей матеріал придатний для наступних споруд:

  • курники, корівники;
  • гараж;
  • складські об’єкти;
  • житловий будинок.

Звичайно, для приватного будинку шифер використовувати не рекомендується. Він володіє малою надійністю і при сильному вітрі може з легкістю зламатися. Тому використовувати його можна тільки в крайніх випадках – в перервах між ремонтами або якщо дах несподівано поламалася, а терміново полагодити його немає можливості.

Як продовжити термін служби шиферу

Шифер легко можна придбати великими партіями зважаючи на його доступності. Повертаючись ще раз до терміну служби – його можна не міняти до тих пір, поки не виникне протікання. Радимо відразу ж потурбуватися забезпеченням правильних умов, які продовжать термін експлуатації матеріалу. По-перше, стежте за його якістю. Якщо партія велика, виділіть кілька листів, щоб перевірити їх на міцність і наявність дефектів. Також термін його служби продовжить правильне укладання – при цьому стежте, щоб правильно укласти не тільки обрешітку, але і сам лист. Також не забувайте періодично обслуговувати дах.