Порівняння покрівлі за терміном служби

Найдовшою за «тривалістю життя» серед усіх чинних на ринку покрівельних матеріалів є натуральний сланець. Завдяки своєму неймовірно зносостійкому складу та незмінній стійкості до всіх типів атмосферних впливів, сланець має структурну здатність прослужити до століття, перш ніж його замінять.

Як показує практика, черепиця з натурального сланцю часто «переживає» будівлі, на яких встановлюється. Природно, необхідно дотримуватися правильності та послідовності монтажних робіт.

Глиняна черепиця з терміном служби від 50 до 100 років є другою за довговічністю матеріалом, що ідеально підходить для довгострокового будівництва. При правильній установці та догляді глиняна плитка може прослужити до століття, вона стійка до погодних умов, вогню, вологи та ультрафіолетового випромінювання.

Бетонна черепиця може прослужити від 40 до 75 років, займаючи третє місце у списку довговічних покрівельних матеріалів. Бетон несприйнятливий до гниття, пошкоджень комахами та вологи. Щільна та вогнестійка, жорстка структура робить таку черепицю одним із найнадійніших покрівельних матеріалів, які ви можете вибрати.

Найкоротший термін служби

Щоб правильно вирішити, яке покрівельне рішення є практичним для вашого проєкту, також корисно обговорити покрівельні матеріали з найменшим терміном служби. Стандартний руберойд вимагатиме заміни через 10-15 років.

Цей класичний покрівельний матеріал широко використовується в багатьох проєкту. Однак, оскільки поверхня досить швидко зношується і рветься, зазвичай рекомендується використовувати його для недорогих проєктів.

Полікарбонатні листи прослужать не більше 10 років і рекомендований як навісний дах над ґанком або стоянкою машин. Полікарбонат досить добре протистоїть загальному атмосферному впливу і зносу, проте відсутність у нього стійкості до подряпин і вм’ятини робить його більш сприйнятливим до пошкоджень у дуже ненаситних умовах.