Використання аераторів з м’якою покрівлею

Не рідко, у спробах заощадити, забудовники відмовляються від організації вентиляції при облаштуванні м’якої покрівлі. Результатами відмови можуть бути протікання даху, поява вологи та пошкодження матеріалу, з якого виконана покрівля. Причиною таких неприємностей є проникнення вологи в пиріг покриття, її просочування в шар утеплення та на крокви.
Вище перерахованого можна уникнути, якщо організувати в покрівлі аератори – спеціальні вентиляційні канали для циркуляції повітря, що сприяє видаленню надлишків вологи та просушуванню внутрішнього пирога.

Як працюють аератори

Запобігти накопиченню вологи на елементах покрівлі або можна здійснити осушення вже вологої конструкції. При цьому, варто діяти за законами фізики, що передбачають випаровування вологи, при переміщенні потоків повітря. Саме переміщення здійснюється шляхом різниці тиску в приміщенні та зовнішньому середовищі. Щоб розпочати процес, потрібно лише сприяти повідомленню середовищ.

У неопалюваному горищному просторі процес можна організувати за допомогою:

  • слухових вікон;
  • зазорів у ковзані;
  • не дуже щільно прилеглих звисів карнизів.

Але, якщо горище або мансарда опалюється, то варіант з нерегульованою вентиляцією не підійде, оскільки взимку в них можливе зниження температури. Але, можуть бути застосовані аератори, що являють собою вентканали, які об’єднують простори над і під дахом. Після їх монтажу різний рівень тиску провокує виникнення в каналах примусової тяги, що сприяє витягу з конструкції пари високої вологості.

Для надходження свіжого повітря передбачено облаштування спеціальних продухів, що розміщуються в карнизах. При проході по горищі відбувається нагрівання повітря, яке спрямовується нагору, виходячи на вулицю.

Якщо вентиляція організована правильно, то за годину свіжі потоки повітря двічі проходять через пиріг покрівлі, вентилюючи та просушуючи його.