Що краще: плоский чи скатний дах?

Власники плоскої будівлі скажуть, що на цій покрівлі дуже легко проводити усілякі покрівельні роботи, наприклад, герметизація, заміна ПВХ мембрани. Проте хазяїн дома зі скатною покрівлею будуть заперечувати, менше покрівельних робіть приходяться на скатну поверхню, самостійне її очищення, усунення бруду. Вода не затримується на такому даху, а перебігає вниз у водоприймачі. Тобто у скатної покрівлі є достатній нахил для забезпечення стоку води.

Добре так говорити, коли вже живеш під цим дахом. Якщо тільки починаєте монтувати покрівлю, то скатний дах вимагає багато витрат. Для скату потрібно створити каркас з дерев’яними брусками для утримання шарів гідроізоляції.

Який кут для скату є надійним? 45 град. Нахил можуть збільшувати в залежності від регіону проживання. Значні опади та сніг впливають на навантаження покрівлі, тому ще збільшують нахил. Для регіонів, де переважають сильні вітри – кут зменшують до – 30 град.

Скатна покрівля додатково включає 2й-3й поверх або горище без додаткових витрат.

Переваги плоскої покрівлі:

  • Менша площа для проведення робіт. Так ви заощадите на часі та матеріалах.
  • Різновид для поверхні. Ви можете створити газон, наприклад зелену/живу покрівлю. Додатково укласти бруківку, встановити сонячну електростанцію.
  • Передбачте нахил у 3-5 град.