Температура здоров’я покрівлі

З настанням спеки дахове покриття може втрачати свої властивості. Сонце прогріває покриття до 80 градусів, в бітумних і полімерних зв’язувальних відбуваються хімічні та фізичні перетворення і руйнування структури.


У підсумку – скорочується термін експлуатації разом зі здатністю адекватно протистояти морозам, а в нашому регіоні після спекотного літа зазвичай взимку приходять екстремальні морози.

Чому сонце так погано впливає на покриття даху? Сонячне проміння можна умовно розділити на 3 складові: 5% – УФ-випромінювання, 45% – видиме світло і 50% інфрачервоні випромінювання. Частина енергії, яка «долітає» до покрівлі, відбивається і частково повертається в атмосферу. Але чимала частка цієї енергії поглинається покрівлею і нагріває її саму і повітря над нею. Тепло, яке залишилось, передається в будівлю.

Що ж робити? Для прикладу порівняємо 2 типу покриттів: руберойд і ПВХ мембрану. У ясний сонячний день руберойд може нагрітися до 70 ° С і навіть вище. А ось ПВХ мембрана білого або сірого кольору при точно таких же умовах нагрівається тільки до 40 ° С. В результаті взимку руберойд починає руйнуватися, а мембрана продовжить виконувати свою «завдання» з колишньою ефективністю.

Всього один параметр, а відповідь очевидна: щоб покрівля прослужила довго, потрібно вибирати покриття з урахуванням нашого клімату і погодних умов. У наших широтах необхідні покриття з хорошою здатністю до відбиття світла.

Контролю вимагає будь-який матеріал, так, наприклад металочерепиця через перепад температур розширюється і стискається, що негативно впливає на надійність кріплення саморізів з гумовими ущільнювачами – їх регулярно необхідно підтягувати або міняти.

Кампанія EXTE надає послуги сервісного обслуговування будь-яких типів покриття покрівлі, що дозволяє заздалегідь виявляти проблеми та усувати їх, запобігаючи тим самим протікання. Телефонуйте!