Пароізоляція та гідроізоляція плоскої покрівлі – в чому відмінність?

Надійна плоска покрівля – це багатошаровий пиріг, кожен з елементів якого несе свою функцію.
Наявність гідро- і пароізоляції допоможе захистити приміщення від опадів, зберегти тепло всередині нього і зберегти інші шари покрівельного пирога.

Зміст:

  1. Функції гідроізоляції та пароізоляції
  2. Матеріали для пароізоляції та гідроізоляції
  3. Етапи та особливості монтажу

Функції гідроізоляції та пароізоляції

Ці два види ізоляційних матеріалів не є взаємозамінними. Попри те, що обробка даху будинку стає перешкодою для проникнення дощу або снігу, що розтанув, невелика кількість вологи, а також конденсат, здатні проникнути в інші шари покрівельного пирога. Гідроізоляція необхідна для захисту від опадів утеплювача і приміщення під покрівлею. Вона укладається з зовнішньої частини плоскої покрівлі між зовнішнім оздобленням і утепленням.

Пароізоляція необхідна для захисту утеплювача плоскої покрівлі від парів, які виходять з дому. Це може бути конденсат після використання душа, готування, прання, навіть під час дихання виділяється певна кількість вологи.

Захист утеплювача від вологи важливий, оскільки під впливом вологого середовища утворюється грибок. Через це утеплювальний шар на даху втрачає свою пружність і однорідність, стає важчим і швидше зношується.
Пароізоляція та гідроізоляція плоскої покрівлі - в чому відмінність?

Матеріали для пароізоляції та гідроізоляції

Для ізоляції утеплювача плоскої покрівлі від пари, що надходить зсередини приміщення, використовуються спеціальні мембрани.

Вони класифікуються за наступними категоріями:

  • Високопроникні. Водяна пара легко проходить через таку ізоляцію, не утворюючи конденсату. Проникність може становити від 700 до 3000 г / м². Використовувати такі мембрани рекомендують, коли немає можливості зробити повітряний прошарок між пароізоляцією та утепленням. Високопроникні плівки можна стелити впритул до утеплювача.
  • Низькопроникні. Мають проникність до 25-40 г/м² на добу, тому вимагають наявності повітряного прошарку між ізоляцією й утеплювачем.

Матеріали для гідроізоляції поділяються на категорії:

  • Дифузійна гідроізоляція. Мембрана у своїй структурі має найдрібніші воронки, які спрямовані широким кінцем всередину, а вузьким – назовні. В результаті забезпечено відведення вологи зсередини приміщення і захист від її проникнення ззовні;
  • Антиконденсатна гідроізоляція. Не пропускає пар і воду, часто використовується для укладання під єврошифер і металочерепицю.

Етапи та особливості монтажу

Пароізоляція та гідроізоляція плоскої покрівлі - в чому відмінність?

Після вибору відповідного матеріалу необхідно провести монтаж за всіма правилами.

Етапи монтажу пароізоляції:

  1. Після укладання утеплювача на кроквах формується допоміжна конструкція з тонких рейок.
  2. Рулон плівки розкроюється на листи з урахуванням напуску 10 см.
  3. Допоміжні лати проклеюються спеціальними клейкими стрічками.
  4. На підготовлену основу горизонтально укладаються листи пароізоляції.
  5. Краї полотен кріпляться до крокв степлером, між собою з’єднуються клейкою стрічкою.

Особливості: при натяжці полотен варто залишити вільний хід, плівка укладається написами у напрямку до утеплювача.

Етапи монтажу гідроізоляції:

  1. Рулон розкочується поперек кроквяної конструкції гладкою стороною вгору і фіксується степлером.
  2. Зверху на укладені листи кріпиться конструкція контррейки та лат.
  3. Всі стики проклеюються скотчем.

Особливості: листи стеляться внапуск 10 см, особливу увагу необхідно приділити гідроізоляції коника, примикань з вікнами, комином і вентиляційними каналами будівлі.

Правильний підхід до вибору та укладанні гідро- і пароізоляції є запорукою комфортного мікроклімату в будинку і тривалого терміну служби плоскої покрівлі. Ви можете виконати всі роботи самостійно або довірити їх фахівцям.