Чи потрібне громовідведення приватному будинку?

Жахлива сила блискавки, в заряді якої, міститься сила струму, що може досягати півмільйона ампер. Напруга становить – сотні мільйонів вольтів, є чималою загрозою. На ті речі, на які вона потрапляє, за винятком струмопровідних матеріалів, нагрівається до жахливих температур і спалахує.
Для відведення блискавки, від різних споруд у землю, використовуються громовідводи, що складаються зі струмоприймачів і контурів.

Усі висотні споруди, виробничі цехи та значні пам’ятки обов’язково оснащуються громовідводами. Але чи потрібні вони малоповерховим приватним будинкам?

Багато приватників вважають, що наявність поруч висотного будинку або вежі мобільного зв’язку вбереже їх від струму. Та і ймовірність її попадання в невелику невисоку споруду дуже мала.

Коли потрібне громовідведення?

Фахівці стверджують, що потреба у громовідводі є завжди. Це питання безпеки. Навіть якщо ймовірність удару блискавки мінімальна, відведення блискавки знизить її практично до нуля. Щоправда, ціна облаштування захисного контуру велика. Тому обумовлюються умови його обов’язкового монтажу.

Громовідвід обов’язково знадобиться, якщо:

  • будинок стоїть окремо чи населеному пункті, але далеко від висотних будівель;
  • покрівля виконана з металевого покриття, як металочерепиця або профнастил;
  • будинок стоїть піднесеному чи під ним неглибоко перебувають ґрунтові води;
  • у будинку чимало електроустаткування, що функціонує та електроніки.

Будь-який з цих пунктів вимагає облаштування громовідводу. І це питання не обговорюється, оскільки ризик попадання блискавки досить великий.