Важливість та особливості догляду за покрівлею з металочерепиці

Завдяки високій витривалості, стійкості до зовнішніх впливів, візуальної привабливості та довговічності, покрівля з металочерепиці – це завжди вдалий вибір. Така покрівля може прослужити 20-30 років. Однак термін експлуатації залежить від багатьох факторів, що включають і те, наскільки часто і відповідально проводитиметься обслуговування покрівельного покриття. Навіть невелика, але періодична увага до покрівлі допоможе зберегти її досить переконливі експлуатаційні властивості протягом досить тривалого часу.

Яким має бути обслуговування покрівлі із металочерепиці?

Вже відразу після закінчення монтажу покрівлі з металочерепиці, варто зайнятися її очищенням, оскільки на ній може залишитися різне будівельне сміття, яке, безсумнівно, супроводжуватиме процес облаштування покриття. Зробити це можна будь-яким зручним способом, який не зашкодить захисному шару покрівлі.

Протягом усього терміну експлуатації металочерепиці варто проводити регулярний огляд даху, щоб вчасно виявити можливі пошкодження та прояви корозії. Виявлення будь-якої проблеми на ранньому етапі дозволить вчасно запобігти можливим неприємним наслідкам. Так, якщо:

  • на захисному покритті черепиці виявлено глибоку подряпину, її слід зафарбувати. Це дозволить запобігти проникненню вологи, що викликає корозію металу;
  • є більш серйозне пошкодження на окремій ділянці, то не варто затягувати із заміною цього сегменту.

Оперативне реагування на найменші проблеми дозволить:

  • заощадити гроші, виконавши нескладний ремонт самостійно;
  • попередити на найближче десятиліття необхідність недешевої заміни всієї покрівлі.