Висота парапетів на покрівлі

Парапет – це елемент плоскої покрівлі. Для інверсійних покрівель, наявність парапетів має бути обов’язковою. Крім того, деякі скатні покрівлі також обладнані парапетами. Парапет виконує функцію безпеки та захисту людини. Він є продовженням покрівлі, а також архітектурною прикрасою покрівлі.

До парапетів, виробляють фартухи з оцинкованої сталі, металевого профілю, міді, бетонних плит. Фартух необхідний для захисту покрівлі від снігу та дощу. Металевий парапет обов’язково має включати стійки й підкоси з отгибами для кріплення, а також з’єднання парапету і дранкування покрівлі.

Монтаж парапету

  • Парапет монтуйте не менше 45 сантиметрів, щоб не перевищити висоту у 1,2 метра.
  • Спочатку розміщують покрівельний килим на парапеті, одним краєм в зону жолобка, біля стінки парапету. Не забувайте про гідроізоляцію.
  • Який ви б матеріал не використовували для гідроізоляції, потрібно приклеювати його до основи даху та парапетної стінки. Наприклад, руберойд приклеюйте розчином на основі гарячої бітумної мастики.
  • Крім того, встановіть борт в зоні між парапетом і покрівлею, під 45 градусним кутом.

Парапети виробляють з цегли або каменю. Мінімальна висота парапету на покрівлі має бути 60 см. При меншій висоті, парапет можна нарощувати до 60 см за допомогою металевих конструкцій. На експлуатованих покрівлях висотою до 30 м монтують огорожі 110 см висоти та більше. Крім того, у випадках, де висота перевищує 30 м – монтують мінімум 120 м.