Вентиляція підпокрівельного простору захищає дах від вологи, промерзання, грибка і цвілі. Без такої вентиляції дах «не дихає», а без дихання – не «живе» досить довго.
⠀
Через дах будинок може втрачати до 30% тепла. Щоб зменшити тепловтрати, покрівлю утеплюють. Але до чого тут вентиляція, і чи не випарується разом з нею тепле повітря? Ні! Якщо все зроблено правильно, вентиляція тільки збільшить ефективність утеплення.
⠀
Якщо не відводити пар з приміщень, він осідає на кроквах, внутрішній поверхні покрівельного покриття, в шарі утеплювача. Волога теплоізоляція швидко втрачає тепло і може промерзати.
⠀
Підпокрівельна вентиляція виводить випаровування з-під покрівлі та утеплювач залишається сухим і ефективно працює. Тепло при цьому не видувається: повітрообмін не настільки інтенсивний, щоб збільшити тепловтрати.
⠀
Без вентиляції взимку пар перетворюється на конденсат, який осідає на внутрішніх конструкціях покрівлі та замерзає, утворюючи кригу. Це загрожує руйнуванням покрівельних матеріалів.
⠀
Вентиляційний люз утворює додатковий «буфер» між покрівельним покриттям або шаром теплоізоляції й рятує від промерзання покрівельної конструкції. Влітку цей «буфер» попереджає перегрів покриття і матеріалів покрівельної конструкції.
⠀
Вологу може задувати під покриття і під час дощу. Якщо конструкція даху не вентилюється, вода не буде висихати. Замість цього вона буде вбиратися в дерев’яні конструкції крокв і латування.
⠀
Як зрозуміти, чи ефективна підпокрівельна вентиляція? Періодично оглядати кроквяні балки, шар утеплювача, внутрішню поверхню покриття. На них не повинно бути вологи, слідів висохлих крапель. Повітря на горищі або в мансарді повинно бути прохолодним і сухим.
⠀
Щоб організувати правильну вентиляцію скатної покрівлі, ми радимо використовувати покрівельні аератори й дефлектори та підшивати покрівельні звиси перфорованими софітами.