Як захистити недобудований дах

Покрити дах за один день можливо, якщо вів невеликий і простої конструкції. У більшості ж випадків знадобиться значно більше часу.

І часто трапляється, що погода, попри прогноз синоптиків, різко псується, створивши небезпеку для кроквяної системи та інших частин будинку.

Перш за все треба припинити всі роботи під час грози, а для пересування по мокрому даху повинні бути організовані ходові містки.

Головне – не укладати утеплювач, поки крокви НЕ просохнуть повністю. Якщо дощ був невеликий, то в суху вітряну погоду за 2-3 години поверхня дерев’яних елементів покрівлі просохне.

Якщо частина покрівлі вже покрита, то найпростіший і очевидний варіант – це перекриття на час дощу «відкритої» ділянки захисним тентом. Він може бути з будь-якого водонепроникного матеріалу: брезенту, ПВХ плівки, щільного поліетилену або тарпауліна. Використовуючи плівки, необхідно проклеїти їх між з собою скотчем.

Як захистити недобудований дах

Більшість будівельних організацій при проведенні покрівельних робіт мають на випадок дощу спеціальний брезент, яким накривають незакриту ділянку даху. Тому, якщо ви наймаєте робітників, необхідно заздалегідь обговорити з ними це питання.

Якщо вже покладений утеплювач, під ним пароізоляція, зверху утеплювача вітровологозахисна плівка або мембрана, то ніякий дощ, включаючи зливу, даху вже не страшний. Без покрівельного матеріалу плівка може місяцями захищати утеплювач від будь-яких опадів.