Навіщо та як чистити покрівлю

Очищування даху – життєво важливий елемент щодо збереження гарного зовнішнього вигляду вашого будинку. Крім того, це навіть допоможе продовжити термін служби вашого даху. Мох, бруд та сміття не тільки виглядають непривабливо, вони можуть пошкодити покрівельні матеріали та призвести до пошкодження конструкції.

Навіщо чистити дах? Є безліч причин так діяти:

  • Естетика.

Чищення даху може миттєво оновити вашу власність. Видалення бруду та моху зробить вашу покрівельну черепицю знову «новою», без необхідності заміни матеріалів.

  • Термін служби.

Регулярне чищення даху значно продовжить термін служби. Подібно до губки, мох, який з’являється на поверхні, вбирає вологу. Протягом тривалого часу волога  переміщається під черепицею, викликаючи гниття та інші структурні пошкодження.

  • Дика природа.

Відомо, що мох приваблює дрібних тварин, птахів та комах, які не лише впливають на зовнішній вигляд вашої власності, а можуть спричинити пошкодження покрівлі та водостоків.

  • Жолоби водостоків.

Мох, листя та інше сміття, що покриває ваш дах, можуть впасти на жолоб і спричинити засмічення водостічної системи. Це ускладнює роботу систем водовідведення та призводить до великих збитків вашої власності із-за води.

  • Вартість власності.

Якщо ви хочете продати свою власність, чистий дах може значно підвищити вартість та інтерес до вашого будинку. Дах без моху створить у покупця враження, що нерухомість доглянута та утримується в хорошому стані.

Як чистити дах

Багато клінінгових компаній воліють використовувати мийку високого тиску для очищення вашого даху від моху та бруду. Це дуже  швидкий метод, у якому сміття змивається на під’їзну доріжку чи землю унизу. Цей метод зазвичай безпечний для більшості видів покрівлі, однак він може не підходити, якщо ваша черепиця дуже стара або тендітна.

Інший метод – власноруч видалити мох та бруд за допомогою скребка та щітки, а потім застосувати біоцидну обробку, щоб мінімізувати повторне зростання. Хоча цей метод вимагає багато часу, він доступний і безпечний для слабких покрівельних матеріалів.