Звиси покрівлі – що це?

Частина покрівлі, яка виступає за периметр стін будинку, називається звисом. У похилої покрівлі звиси бувають карнизними – по нижньому краю скатів, і фронтонними – по їх торцях. Звиси захищають покрівлю від попадання води та забезпечують вентиляцію покрівельного пирога.

Навіщо і як підшивають звиси покрівлі?

Звиси покрівлі - що це?

Якщо вентиляція покрівлі недостатня, в конструкціях і утеплювачі накопичується волога. В мансарді або на горищі стає сиро і холодно, з’являються грибок і пліснява, а при розборі покрівлі з’ясовується, що утеплювач намок і деформувався, а дерев’яна кроквяна система неприємно вразила і починає руйнуватися.

Звиси покрівлі - що це?

Щоб цього не відбувалося, при складанні покрівлі над утеплювачем залишають люз не менше 50 мм, а у верхній частині (під коником) і внизу (під карнизним звисом) залишають отвори. Повітря надходить знизу і виходить через коник, несучи з собою водяну пару.

Підшивка звисів крім захисту від вологи служить для захисту від птахів і великих комах, які з задоволенням селяться в конструкціях покрівлі, залишають там сліди життєдіяльності і використовують утеплювач для побудови гнізд. До того ж без підшивки при дуже сильному вітрі потоки повітря в підпокрівельному просторі можуть бути досить потужними, щоб пошкодити покрівлю.

Чим підшивати звиси покрівлі?

Звиси покрівлі - що це?

Для акуратної підшивки краще використовувати спеціальні покрівельні софіти – металеві або полімерні панелі з перфорацією Найбюджетніший варіант – софіти з полівінілхлориду (ПВХ): вони дешевше металевих, мало важать, не іржавіють і дуже зручні в роботі.

Компанія EXTE виконує монтаж софітів професійно, якісно і швидко. Звертайтеся, надамо повну консультацію і запропонуємо оптимальну вартість!